![]() |
![]() ![]() |
Heeft het NMC 2002 een thema?
Zonder aan die spiegel van de hele Nederlandse wiskunde afbreuk te willen doen, hebben we ons bij de voorbereiding toch ook voor een groot deel door onze eigen locatie -Eindhoven- laten inspireren. Dat komt tot uitdrukking in een prominente plaats voor Statistiek en Stochastiek (de invloed van Eurandom wordt hier dankbaar erkend), Besliskunde, Cryptografie, Discrete Wiskunde, Toegepaste Analyse, Numerieke Wiskunde, en Systeemtheorie.
Juist omdat dit congres er een wil zijn voor alle wiskundigen in Nederland, hebben we ons best gedaan een programma samen te stellen dat niet alleen voor de vaste staf aan de universiteiten en in de industrie iets te bieden heeft, maar ook voor bijvoorbeeld aio's en leraren betekenis heeft.
De sprekers van de hoofdvoordrachten en de speciale voordrachten wordt op het hart gedrukt zich vooral tot een algemeen publiek te richten (liever dan de paar naaste collega's in de specialisatie), maar daar is het niet bij gebleven. Zo is er bijvoorbeeld in elke sessie van minisymposia (er zijn drie sessies) tenminste één minisymposium dat voor leraren de moeite waard is. We denken hierbij in het bijzonder aan "Wiskunde toegepast", en "Statistiek" op de donderdagochtend, "Visualisatie van de wiskunde" en "Snippers met formules" op vrijdagochtend en "Interactieve leeromgevingen voor het wiskunde onderwijs" op de vrijdagmiddag.
Dus, hebben we een thema? Ik zou zeggen van wel: de wiskunde profileert zich in allerlei toepassingen, en daar wil dit congres van getuigen, zonder nou meteen alles op deze kaart te willen zetten.
|
Laatste wijziging: 6 januari 2002